Magic Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG Real

 

 Walking On Air

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Cho EunJung

Cho EunJung


Mesaje : 4
Data de inscriere : 26/12/2011

Walking On Air Empty
MesajSubiect: Walking On Air   Walking On Air EmptyLun Dec 26, 2011 1:33 pm

Statea intinsa, pe spate, cu mainile sub cap si cu privirea spre cer, in timp ce muzica din casti ii bubuia in urechi. Era in jur de ora pranzului, si de cum ajunsese la scoala se intinse acolo, facand absolut NIMIC. Da, era ciudat, nu facea nimic, nimic? Okei, patise ceva? Nu era sigura de asta, doar nu avea un motiv care s-o miste din loc. Nu, sa nu va ganditi ca tocmai chiulise, ea nu facea asta, era un elev aproape model, ea nu chiulea, incerca doar sa evadeze cand se plictisea, exact, asta era.
Isi duse o mana pe stomac, i se facea foame, bine ca sosea pranzul, asa putea sa se duca la cantina, desi isi imagina colegele super-extra-hyper enervante care aveau sa-i spuna ca a luat absente si alte chestii de care nu-i pasa. Pur si simplu, in acea zi, nu avea chef sa faca ceva. Nu era nervoasa, fericita sau altceva, doar voia sa asculte muzica si sa stea. Ciudat, deoarece pe ea mereu o vedeai sarind, razand, facand oamenii sa zambeasca si alte lucruri, azi probabil nu era una dintre acele zile, desi spera ca sa se miste si ea macar pana in camera ei, Chu sigur avea sa-i faca o zi mai minunata, mereu era asa.
Chu era singurul sau prieten de aici, hamsterul sau loial primit de la parintii sai de cand au avut "geniala" idee s-o trimita aici. Nu era chiar paradisul , dar nici iadul, era doar...nu avea un nume pentru asta.
Sus In jos
Lee Da Reira
Admin
Lee Da Reira


Mesaje : 60
Data de inscriere : 26/12/2011
Varsta : 28
Localizare : Over the rainbow<3

Walking On Air Empty
MesajSubiect: Re: Walking On Air   Walking On Air EmptyMier Dec 28, 2011 2:43 am

Nu aveam chef de ora de cunoastere a speciei.Dar ma rog,cine ar avea chef?Cu baba aia langa mine care ma urmareste la fiecare miscare,chiar si cand respir.Nu eram nici pe departe elev model si pot spune ca eu si sala de detentie eram cei mai bun prieten.Stiu fiecare pata de pe acei pereti si sunt mandra de asta.Ma rog cat de mandra as putea fi.Era ora,deci singuru loc unde as putea sa ma duc este acoperisul.Acolo voi fi singura si nimeni nu se gandeste ca as putea fi acolo.Niciodata nici un profesor nu s'a urcat acolo sus.Ma plimbam alene pe holuri spre acoperis.Eram foarte atenta chiar puteam spune ca eram un mic spion.Si in academia asta suntem numai oameni cu puteri magice,cu ore ciudate.Cine nu stie din aceasta academie de ce este in stare propria lui specie?Sunt sigura ca toata lumea stie.Atunci...intrebarea este de ce ne mai trebuie ora de cunoastere a speciei?Aaa stai...stiu tot eu.Pentru luarea a 50 de minute din viata.OO da si pentru plictiseala si multe alte chestii.Baietilor le plac luptele libere si uneori si fetelor...ne plac alte materii in care folosim puteri.Ahh...da oricum sunt cam periculoasa pentru asa materii.Cand in final am ajuns la scara care ducea spre acoperis,m'am uitat la ea si am inceput sa urc.Cand ajung pe acoperis vad o fata care statea singura si plictisita acolo.Ciudat, mirosul ei imi dadea de banuit.Nu eram prea sigura ce este insa specia asta nu am vazut'o prea des.Se pare ca nu isi daduse seama ca sunt aici.Poate...o fi teriantop..aa nu astai sunt ageri.Hmm...vrajitor sau necromat,unul din astea.As opta pentru necromat dar nu pot fi sigura.Oricum va trebui sa vorbesc cu ea,pare o fata de treaba
-Hey,ce faci aici?,spun eu in timp ce ii zambeam fetei dragut si am scos limba copilareste la ea.
M'am asezat langa ea si ma am inceput sa o examinez din cap pana in picioare.Parea o fata atat de blanda si de cuminte,chiar cute.Nu puteam spune ca este genul de persoana care stie sala de detentie ca in palma.Am ras in sinea mea.Deja deviam de la subiect si ma gandeam la mult prea multe prostii.Chiar nu aveam nevoie de asta.Trebuie sa ma trezesc la realitate si hmm,sa mai vorbesc cu ea.Chiar daca nu imi place mie sa recunosc este o specie diferita de a mea,as putea sa invat lucruri noi,chiar daca stiam despre fiecare specie in parte.
Sus In jos
https://magic-academy.forumgratuit.ro
 
Walking On Air
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Academy :: Magic Academy :: Acoperis-
Mergi direct la: