Magic Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG Real

 

 Can I Fly.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyMier Dec 28, 2011 5:19 pm

Peisajul care ma inconjura il priveam atenta schitand un zambet mic de la acel incident de cand am fost destul de micuta nu am avut curajul sa ies prea mult timp singura pe afara ,dar cu timpul care doar a trecut fara sa ma intrebe daca imi mai este dor de anii copilarie cand ma jucam si nu aveeam nici un bai iar cand ma loveam plangeam si primeam imbratisarea mamei care imi lipsea ,dar am decis ca am sa fiu o persoana care gandeste doar positic si am sa uit incidentele intamplate in trecut ,ma-m intins pe iaba simtind un sentiment de rece dar nu ma deranja chiar imi placea si vantul care lin imi colinda ca este prezent aici .
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 2:26 am

Era..okei, nu stia cat e ceasul, dar era o ora din zi, pentru ca soarele stralucea afara si asta ii dadea lui ordinul ca e zi. Stramba din nas cand fu trezit de alarma ceasului, tot ce ura el dimineata, alarma si soarele puternic ce-i batea in fata.Dupa ce-si facu toaleta de dimineata si isi manca micul dejun, iesise afara. Nu strica putin aer proaspat, hm..pentru el niciodata nu strica asta, asta si...linistea. Intra in gradina foarte incet, de parca ii era teama sa nu trezeasca pe cineva, era destul de frumos locul spre mirarea lui. Incepu sa se plimbe ducandu-si privirea prin toata gradina.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 2:56 am

Inca stateam intinsa si priveam cerul ,nu imi pasa daca cineva ma vedea sau imi spunea ceva ,imi plac zilele senine si ma bucur de ele atat timp cat mai pot ,inca imi mai aduc de prima zii cand am iesit singura afara ,in parcul din oras ma-m trantit pe iarba si toti oameni m-au privit ciudat si au strambat din nas ,nu ma deranjau privirile oamenilor atata timp cat nu ma atacau ca persoana.
Am inchis ochii si am ramasa asa visand la ziua cand sa intalnesc pe alcel cineva special.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 3:31 am

Isi scoase ipodul din buzunarul blugilor si baga castile in urechi, ii placea sa asculte muzica foarte mult, mai ales cand era vorba sa se plimbe si sa aiba castile in urechi. Inchise ochii continuand sa mearga, nu credea ca e cineva pe acolo la ora asta asa ca nu prea-i pasa pe unde merge, doar sa nu se loveasca de un tufis cu trandafiri, auci, asta chiar ar fi dureros.
Nu merse mult ca se lovise de o persoana, tot ce a putut sa faca era sa deschida ochii ca deja cazuse pe fata. Acum tot ce-i lipsea era sa fie luat la bataie de ea, oricum credea ca si-a rupt mana.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 3:42 am

Am simtit ceva peste mine si mi-a deschis ocii brusc ,vazand un baiat care tocmai a aterziat peste mine ,poate ca nu a fost chiar cel mai bun loc ales unde sa visez ,acum trebuie sa ma ridic dar mai intai sa ma asigur ca el este bine ca nu pot fi nepoliticoasa sau cum ziceau parinti cand le raspundeam inapoi ca nu am cei sapte ani de acasa .
-Esti bine ?acum mai trebuia ca el sa se ridice sa ma pot ridica si eu de pe pamat ,sa n u aiba vreo rana sau vreo zagrietura din cauza mea.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 3:46 am

Se ridica repede in picioare, nu, nu-si analiza ranile pe care cu siguranta nu le avea, isi analiza ipod-ul, sa vada daca a patit ceva, huf...era intreg. Facu o plecaciune in fata fetei, un fel de scuze.
-Da, sunt bine, tu? intreba intinzand o mana spre ea pentru a o ajuta sa se ridice, deci...nu era nervoasa? Nu? Ce bine, unele fete se enervau din orice si asta il speria pe el la culme.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 4:20 am

La-m privit dupa ce s-a ridicat ,dar nu se uita daca cumva este ranit isi facea griji pentru ipod-ul lui ,dar era bine ca nu s-a intamplat nimic ,pentru cateva momente am ramas uimita de fizicul acestuia iar dupa aceea am auzit o voce.
-Eu sunt bine ,dar sigur esti bine ,nu mi-ar place sa stiu ca te-ai ranit din cauza mea,prinzandu-l de mana ,era stilat , nu era ca si altii care doar trec pe langa tine si nici nu se intreava daca cumva ai patit ceva.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 4:27 am

Isi duse o mana la ceafa zambind slab. Spera ca ea nu patise absolut nimic, fetele erau mai firave de fel.
-Pai, defapt e vina mea, nu prea ma uit pe unde merg, si ...sunt intreg, nu ma doare nimic momentan. se bosumfla ca un copil mic, da, nu avea un comportament tocmai normal pentru un baiat de varsta lui si realiza si singur asta.
-AJ, incantat. se prezenta intinzand mana spre ea, daca tot se lovise de fata, trebuia macar sa-i stie numele, nu?
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 5:14 am

-Am si eu o parte de vina ,deoarece ma-m intins pe iarba fara sa realizez ca mai sunt si alte persoane care vor sa iasa la plimbare ,din fericire nu patisem nimic si totul era in regula ,aveea un comportament dragut pentru varsta sa ,chiar daca uni comentau la adresa acestui comportament pe mine nu ma deranja deoarece in fiecare exista un copil.
-Jessica Jung poti sa imi spui Sica cum iti este mai usor ,luandu-l cu blandete de mana si zambind.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 7:42 am

Ii stranse usor mana si apoi si-o retrase.
-Uhm.. isi duse o mana sub barbie privind cerul.
-Pot sa-ti spun Jessie? mari ochii si se prefacu ca va incepe sa planga, ii placea 'Jessie', dar nu avea prieteni cu nume asemanatoare, spre tristetea lui. Spera sa nu o supere pe fata cu asta, dar lui ii placea cum suna 'Jessie' si ii era mult mai usor sa-i spuna asa. Uita repede unele nume asa ca facea porecle pe care sa nu le uite , dar care sa-i aduca repede aminte de numele prietenilor sai.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 7:51 am

-Desigur ca poti sa imi spui asa ,apoi incepand sa rad cand acesta marise ochii ,chiar ii placea atitudinea sa copilaroasa ,nu prea intalnise oameni cu asa o atitudine doar oameni care erau rigizi si uneori poate prea severi ,era placut sa poti vorbi cu cineva ,nu ma supar usor si daca ma supar imi trece repede nu pot sat mault timp suparata pe cineva .
Prinzandul usor obraji ,era chiar dargut cand se parea bosumflat.
-Sa stii ca esti dragut cand esti bosumflat.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 12:47 pm

-Melsi. spuse pe o voce puerila privind-o pe fata cu un zambet larg pe fata ca un copil mic ce se mandrea de el. Eh, se prostea si AJ putin, oricum nu prea-i placeau persoanele serioase, deci, macar el sa fie amuzant si 'ciudat'.
-Cati ani ai? intreba curios analizand-o dintr-o privire, era mai mica decat el, dar inca nu avea o idee de varsta pentru ea.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 1:23 pm

-Atunci eu iti spun cu placere ,era chiar dragt cand se comporta asa si sincer imi lipsea cineva cu asa un coportament ,nu strica niciodata sa ai pe cineva care este mai copilaros .
-Pai eu am 18 ani ,dar tu ?acesta nu parea mai mare de 18-19 ani dar niciodata nu poti ghici varsta cuiva ,uni arata poate mai tineri decat sunt iar altii mai batrani acesta fiind un lucru surprinzator pentru mine poate unora nu le-ar parea deloc ciudat si ar incepe cu explicatii ciudate.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 3:38 pm

Optsprezece? ? Da...arata de optsprezece ani, si parea de treaba, spre deosebire de celelalte fete care erau mereu cu nasul pe sus si le pasa doar de cum arata, da...goale inauntru, asa preferau unii sa spuna.
-Douazeci. spuse mandru de varsta lui, cat isi dorise el sa ajunga la varsta asta si acum o avea, si...mai departe nici el nu stia, se simtea batran pe langa fata, nici chiar ca un mos, dar batran.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyVin Dec 30, 2011 3:54 pm

-Douazeci ,si care eram sigura ca tu ai optspreze sau nouasprezece ,de acesta data ma-m inselat in privinta varstei dar ce sa faci nu poti fi bun la toate ,si ce era de recunosctu este ca la varsta sa arata de milione ,si parea forte fericit de varsta pe care o aveea macar uni sunt fericitii si acest lucru ma face sa zambesc ,prefr sa vad chipurile oamenilor vesele dacat triste imi da un sentiment placut .
-Si pari un pic dezamagit ,la-m privit pe cel din fata mea ,aveea ochi draguti si un zambet pe care nici o fata nu putea sa nu il observe
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 8:03 am

A dat nedumerit din cap, parca se trezise in acel moment dintr-un vis, nu era tocmai un vis, dar nu conta.
-Ahm? Nup, nu sunt, nu am de ce, nu e ca si cum as fi un mos pe langa tine. se bosumfla din nou precum un copil mic, nu era tocmai trist pentru asta, dar glumea si el, in plus, existau persoane mai batrane decat el, deci se simtea bine stiind asta.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 9:28 am

Incepand sa rad la fraza acestuia ,poate ca ar trebui sa dorm mai des pe jos daca vreau sa intalnesc persoane ca si el ,eram fericita ca lam intalnit acesta ma facuse sa zambesc astazi si care aveeam de gand sa dorm toata ziua .
-Nu esti mos nu iti fa griji ,sunt alti cu mult mai batrani ca tine care adera la fete tinere si care din pacate nu refuza oferta acelor mosi batrani ,nu am nimic cand nu este el exagerat de batran pe langa ea atunci mi se pare chiar in regula si in pluc mie mi-au placut mereu cei mai maturi ca si mine .
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 1:29 pm

Da, nu era mare diferenta intre ei doi, dar voia si el sa glumeasca, nu suporta conversatile in care tot ce puteai spune erau cuvinte scurte care aveau o suta de sensuri si intelesuri.
Diferenta intre ei era decat de doi ani, deci nu avea de ce sa se planga ca e mos, si arata destul de tanar la anii lui, nici fata nu arata de optsprezece ani, chiar era frumoasa si nu parea sa aiba fite, altfel deja incepea sa-si dea ochii peste cap la comportamentul lui, ori il facea ciudat, una din doua.
-Si...ce faceai aici Jessie? ii zambi calm privind-o.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 2:39 pm

L-am luat de mana si lam dus pana la o banca si peisajul era frumos ,puteai vedeea un verde minunat in fata ta iar in saptele banci era o gradina plina de florii ,aerul curat care ne inconjura si imaginea lui care imi facea inima sa bata cu putere la fiecare vorba pe care o scoatea poate ca acest lucru era ciudat dar el era atat de difeit de ceilalti care vor doar alte lucruri
-Pai nimic special,doar m-am pus pe visat ,dar tu?
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 4:40 pm

A urmat-o pe fata fara sa mai zica nimic, prefera sa taca. Se aseza pe banca langa ea tinandu-si mainile pe genuchi, acum sigur arata ca o fata, isi lua repede mainile de pe genuchi punandu-le pe banca, pentru a se rezema pe spate in ele.
-Eu...ma plictiseam si am iesit la aer curat. ii zambi larg precum un copil mic mandru de el, nu prea avea ce face in casa si nici prieteni nu avea, dar spera ca lucrurile aveau sa se schimbe.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptySam Dec 31, 2011 5:00 pm

Mi-am ridicat mana spre cer si am plimbat degetul in aer facand cateva inimioare ,era dragut cand puteai sa stai cu cineva ,si mai ales cineva care este special si are un fel anume de a fii ,am plimbat degetul inca prin aer incercand parca sa scriu ceva ,ceea ce am vrut sa scriu poate ca era secret sau poate ca nu.
-Da , sa stii ca esti cumva de cand te-am cunoscut esti destul de special pentru mine.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyDum Ian 01, 2012 10:26 am

O privi curios, special? Era dragut din partea ei sa-i spuna atsa, dar el era prea naiv sa ia asta in alt mod decat cel de prieteni. Dupa un timp tresari privind-o usor ciudat, asta era un fel de a spune ca-l iubeste? Okei, calm down AJ, totul e in regula, isi spuse in gand si incepu sa se joace cu o piatra. Nu era prima fata care-i spunea asta, dar era prima fata care-l placea fara sa-l puna sa-si dea tricoul jos sau alte chestii.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyDum Ian 01, 2012 11:14 am

-Da special pentru mine ,spuand acest lucru si obraji imi prinse o culoare mai colorata ,la-m privit si am afisat un zambet scurt ,parul lung imi acoperea fata ,apoi la-m mai privit pentru cateva secunde si mi-am apropiat buzele de ale acestuia ,dandu-i un sarut micut ,apoi mi-am indepartat incetul cu incetul fata,precis in acest moment este si mai rusinat.
Sus In jos
Lee Gi Kwang

Lee Gi Kwang


Mesaje : 65
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyLun Ian 02, 2012 11:58 am

Isi duse privirea spre ea, era mult mai draguta acum ca se inrosise, ii zambi calm si cand nu s-a asteptat fata il saruta, scurt, dar tot sarut se numea, defapt era mai mult un pupic, dar conta si inca foarte mult. Petru cateva secunde ramasese ca o stana de piatra, nu stia ce sa zica, nu stia nici macar ce sa faca, inghiti usor in sec, incercand sa zambeasca si sa schimbe atmosfera dintre ei doi.
-Deci....ce-ti place sa faci in timpul liber? intreba vesel.
Sus In jos
Jung Jessica

Jung Jessica


Mesaje : 38
Data de inscriere : 28/12/2011

Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  EmptyLun Ian 02, 2012 12:38 pm

Am realizat ca a ramas saracutul probail socat mai mult decat ma asteptam dar era o persoan cu care puteai discuta orice ,fie aproape orice ,am zambit si ia-mprivit chipul care era total pierdut de acesta lume pentru cateva secunde .
-Pai depinde ,dar tie ,nu prea faceam multe lucruri in timpul meu liber mai mult il petrecea scriiind poezii sau ascultand muzica dar erau zile cand faceam si sport , nu puteam sa fiu chiar lenesa .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Can I Fly.  Empty
MesajSubiect: Re: Can I Fly.    Can I Fly.  Empty

Sus In jos
 
Can I Fly.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Academy :: Magic Academy :: Gradina-
Mergi direct la: